Menu

MSI Sword 15.6" Gaming

  • ZBRITJE
  • Çmimi i rregullt €1.149,99
Shipping calculated at checkout.


Përshkrimi i produktit
  • CPU: Core i7-11800H
  • RAM: 8GB DDR4
  • Memory: 512GB SSD
  • Screen size: 15.6" Full HD (1920x1080) 144Hz 
  • GPU: NVIDIA RTX 3050Ti 4096MB
  • Color: White,
  • Backlit Keyboard.

Informacione shtes

Përparoni përpara paketës me këtë laptop lojrash MSI Sword. Karta grafike NVIDIA GeForce RTX 3050ti jep pa belbëzim, e çiftuar me ekranin e rifreskimit 144 Hz për një lojë të rrjedhshme, ndërsa procesori Intel Core i7 dhe 8 GB RAM fuqi përmes titujve me burime intensive. Me një SSD 512 GB, ky laptop lojërash MSI Sword ofron hapësirë ​​të mjaftueshme për skedarët tuaj dhe nisje ultra të shpejta.

Veçoritë

Ekran 15,6" Full HD

Rezolucioni 1920 x 1080 me 144 Hz krenohet me ngjyra dhe qartësi mbresëlënëse. Drita e prapme LED me efikasitet energjetik.

Memorie sistemi 8 GB për shumë detyra dhe lojëra intensive

Një grup RAM DDR4 me gjerësi të lartë bandë për të ekzekutuar pa probleme lojërat e kompjuterit tuaj me grafikë të rëndë dhe aplikacionet e modifikimit të videove, si dhe programe të shumta dhe skeda të shfletuesit të gjitha menjëherë.

Disku në gjendje të ngurtë 512 GB (PCI-e)

Ruani shpejt dhe ruani më shumë të dhëna. 
Me sasi masive të ruajtjes dhe fuqinë e avancuar të komunikimit, SSD-të PCI-e NVMe janë të shkëlqyera për aplikacionet kryesore të lojërave, serverë të shumtë, kopje rezervë ditore dhe më shumë.

Grafika NVIDIA GeForce RTX 3050ti

Mbështetur nga memorie video e dedikuar 4 GB GDDR6 për një GPU ultra të shpejtë dhe të avancuar për të ushqyer lojërat tuaja.