Menu

Lenovo IdeaPad 3 15ITL6

 • ZBRITJE
 • Çmimi i rregullt €619,99
Shipping calculated at checkout.


Përshkrimi i Produktit

 • CPU: Core i5-1135G7
 • RAM: 12GB DDR4
 • Memory: 256GB SSD
 • Screen size: 15.6" inch (1920x1080)
 • TOUCHSCREEN
 • WIN11 S / ARTIC GREY
 • Backlit Keyboard

Informacione shtes

I krijuar për performancë afatgjatë, Lenovo IdeaPad 3 ofron performancë të fuqishme me procesorët më të fundit të gjeneratës së 11-të Intel me Graphics Intel Iris Xe, në një laptop që është i përsosur për detyrat tuaja të përditshme, me veçori nga të cilat mund të mbështeteni.

Ekran me shumë prekje 15,6" Full HD me 10 pika

Rezolucioni 1920 x 1080 krenohet me ngjyra dhe qartësi mbresëlënëse. 
Teknologji IPS për kënde të gjera shikimi. 
Drita e prapme LED me efikasitet energjetik.

Procesori i gjeneratës së 11-të Intel® Core™ i5-1135G7

Platformë me tension ultra të ulët. 
Përpunimi me katër bërthama, me tetë drejtime siguron fuqi maksimale me efikasitet të lartë.

12 GB memorie sistemi për multitasking me fuqi të plotë

Mjaft RAM me gjerësi të lartë për të ekzekutuar pa probleme lojërat dhe aplikacionet tuaja për redaktimin e fotografive dhe videove, si dhe shumë programe dhe skeda të shfletuesit të gjitha menjëherë.

Disku në gjendje të ngurtë 256 GB (NVMe TLC)

Ruani të dhënat shpejt dhe ruani shumë të dhëna. 
Me sasi masive të ruajtjes dhe fuqinë e avancuar të komunikimit, SSD-të NVMe TLC janë të shkëlqyera për aplikacionet kryesore të lojërave, serverë të shumtë, kopje rezervë ditore dhe më shumë.

Intel® Iris Xe Graphics

Grafikat në procesor me memorie të përbashkët video ofrojnë cilësi të përditshme imazhi për përdorim në internet, redaktimin bazë të fotografive dhe lojëra të rastësishme.

Lidhja me valë/teli (WiFi 6 - 802.11 ax)

Lidhje fleksibël, me dy breza me besueshmëri më të madhe falë dy rrjedhave të të dhënave dhe antenave. Lidhu me një ruter Wi-Fi për të përjetuar shpejtësi GB Wi-Fi gati 3X më të shpejta krahasuar me standardin Wi-Fi 5 w/ reagim të përmirësuar për akoma më shumë pajisje.

Dalja HDMI zgjeron opsionet tuaja të shikimit

Lidhu me një HDTV ose monitor me cilësi të lartë për të vendosur dy ekrane krah për krah ose thjesht për të parë më shumë nga fotografia e madhe.

Uebkamera e integruar HD me grila të privatësisë

E bën të lehtë bisedën me video me familjen dhe miqtë ose telekonferencën me kolegët përmes Skype ose aplikacioneve të tjera të njohura. 
Rrëshqiteni mbyllësin e privatësisë për qetësi kur nuk jeni duke përdorur kamerën tuaj të internetit.

Tastierë me ndriçim të pasëm për shkrim të lehtë në vende të errëta

Touchpad me lëvizje dhe aftësi me shumë prekje.

Specifikimet kryesore

 • 15.6 inç
 • 1920 x 1080 (Full HD)
 • po
 • Intel Core i5 i gjeneratës së 11-të
 • Numri i modelit të procesorit
  Intel Core i5-1135G7
 • 2.4 gigahertz
 • Lloji i ruajtjes
  SSD
 • Kapaciteti total i ruajtjes
  256 gigabajt
 • 256 gigabajt
 • 12 gigabajt
 • Intel Iris Xe Graphics
 • Windows 11 S
 • Lloji i Baterisë
  Polimer litium-jon
 • po


Ekrani

 • Lloji i ekranit
  LCD
 • 15.6 inç
 • 1920 x 1080 (Full HD)
 • po


Përpunues

 • Marka e procesorit
  Intel
 • Intel Core i5 i gjeneratës së 11-të
 • Numri i modelit të procesorit
  Intel Core i5-1135G7
 • Bërthamat e procesorit
  4 bërthama (katër bërthama)
 • 2.4 gigahertz


Magazinimi

 • Lloji i ruajtjes
  SSD
 • Kapaciteti total i ruajtjes
  256 gigabajt
 • 256 gigabajt
 • NVMe


Kujtesa

 • 12 gigabajt
 • DDR4
 • 3200 megaherz
 • 8 megabajt
 • Numri i Sloteve të Memories
  1


Grafika

 • I integruar
 • Markë GPU
  Intel
 • Intel Iris Xe Graphics
 • Të përbashkëta


Përputhshmëria

 • Windows 11 S
 • 64-bit


Lidhshmëria

 • Lidhja me internetin
  Wi-Fi
 • Wireless-AX
 • po
 • po
 • Numri i Portave Ethernet
  0
 • Numri i portave USB 2.0 të tipit A
  1
 • Numri i portave USB 3.2 Lloji A
  1
 • Numri i portave USB 3.2 Lloji C
  1
 • Numri i daljeve DisplayPort (Total)
  1


Fuqia

 • Fuqia maksimale e furnizimit me energji elektrike
  65 vat
 • Qelizat e baterisë
  3-qeliza
 • Lloji i Baterisë
  Polimer litium-jon


Kamera

 • Kamera e përparme
  po
 • 720p
 • Mikrofoni i integruar
  po


Veçoritë

 • Ajr
 • po
 • po
 • Lloji i tastierës me prekje
  Mylar® me prekje me 10 pika pa butona
 • po
 • Teknologjia audio
  Dolby Audio
 • Vendi i kyçjes së kabllove
  Asnje