Menu

Dell Inspiron 7501-5781SLV

  • ZBRITJE
  • €689,99
  • Çmimi i rregullt €719,99
Shipping calculated at checkout.


Përshkrimi i produktit

  • CPU: Core i5-10300H
  • RAM: 8 GB
  • Memory: 256 GB SSD
  • Screen size: 15.6" Full HD (1920x1080)
  • Color: Silver
  • Blacklist Keyboard / FP Reader

Informacione shtes

Laptopët Inspiron janë të lehtë për t'u përdorur, të lehtë për t'u zotëruar dhe ju mbajnë të lidhur me gjithçka që ka rëndësi për ju. Ato janë krijuar për të ofruar vlera të jashtëzakonshme për konsumatorët e sotëm që kërkojnë të përfitojnë më shumë nga jeta. Performanca e lartë vjen me një dizajn të hollë dhe të lehtë me Inspiron 15 7000. Si anëtar i serisë Inspiron 7000, Inspiron 15 7000 vjen me të gjitha këmbanat dhe bilbilat dhe mjeshtërinë cilësore që presin klientët.


Veçoritë

Sistemi operativ Microsoft Windows 10

Windows 10 rikthen menynë Start nga Windows 7 dhe prezanton veçori të reja, si shfletuesi Edge Web që ju lejon të shënoni faqet e internetit në ekranin tuaj.

Ekran 15,6" FHD

Rezolucioni 1920 x 1080 me mbështetje origjinale 1080p për të shfaqur lojërat dhe filmat tuaj HD me ngjyra dhe qartësi mbresëlënëse. Drita e prapme LED me efikasitet energjetik.

256 GB M.2 PCIe NVMe Drive Solid State

Ndërsa ofron më pak hapësirë ​​ruajtëse se një hard disk, një SSD me bazë flash nuk ka pjesë lëvizëse, duke rezultuar në kohë më të shpejta të fillimit dhe akses të të dhënave, pa zhurmë dhe reduktim të prodhimit të nxehtësisë dhe tërheqjes së energjisë nga bateria.

8 GB memorie sistemi për multitasking me fuqi të plotë.

RAM i konsiderueshëm me gjerësi të lartë bande për të ekzekutuar pa probleme lojërat dhe aplikacionet tuaja të redaktimit të fotove dhe videove, si dhe shumë programe dhe skeda të shfletuesit të gjitha menjëherë.

Gjenerata e 10-të Intel® Core™ i5-10300H

Platformë me tension ultra të ulët. Përpunimi me katër bërthama, me tetë drejtime siguron fuqi maksimale me efikasitet të lartë. Teknologjia Intel Turbo Boost jep energji shtesë dinamike kur ju nevojitet.

E mban të freskët

Rrjedha termike e ridizajnuar e nxjerr ajrin e nxehtë jashtë përmes ndenjave të fshehura në menteshat dhe larg nga përdoruesi dhe sistemi, ndërsa ajrat e marrjes janë rritur në mënyrë drastike për të maksimizuar hapësirën termike të kokës.

Gati kur të jeni

Një sensor i hapur me kapak do të ndezë laptopin, edhe kur është plotësisht i fikur. Kombinuar me Modern Standby dhe Windows Hello me lexuesin e gjurmëve të gishtave, aksesoni shpejt skedarët dhe aplikacionet sa herë që nevojitet për një përvojë të menjëhershme.

Karikim i shpejtë

Minimizoni kohën që kaloni të lidhur në mur. Kontrolloni emailin tuaj, blini online, shikoni filma, shfletoni ueb-in dhe më shumë kudo, pa u shqetësuar për baterinë tuaj. Kur të vijë koha për të rimbushur, mund ta bëni menjëherë me ExpressCharge™ Boost.

Më pak shpërqëndrime

Mentesha e ngritjes gjithashtu ngre ekranin lart dhe zvogëlon dukshmërinë e kufirit të poshtëm, duke siguruar që të mos shpërqendrohen, ndërsa shton gjithashtu një anim të këndshëm të tastierës për rehati shtesë.

Lexues i kartave Micro SD

Lexues i integruar i mediave për transferim të thjeshtë fotografish.

Intel, Pentium, Celeron, Core, Atom, Ultrabook, Intel Inside dhe logoja Intel Inside janë marka tregtare ose marka të regjistruara të Intel Corporation ose filialeve të saj në Shtetet e Bashkuara dhe vende të tjera.

Ky laptop nuk përfshin një disk të integruar DVD/CD.